Miša Branković "Manastir Hilandar fotografije na platnu"
09 Oktobar 2008
U galeriji „Progres“, 9. oktobra je otvorena Dobrotvorna izložba „Manastir Hilandar fotografije na platnu“ autora Miše Brankovića. Osnovni motiv i misija autora i organizacionog tima izložbe je bio da se pomogne obnovi dela manastira Hilandar postradalog u požaru 2004. godine.
Posetioci izložbe imali su priliku da vide i kupe fotografije na platnu, velikih formata od 40 x 60 do 150 x 100 centimetara, jedinstvenih po tome što je štampanjem na slikarskom platnu prvi put u našoj zemlji prikazan manastir Hilandar. Epson je bio sponzor štampe fotografija na platnu i još jednom pokazao da je društveno odgovorna kompanija koja brine o kulturnoj baštini sveta.
Slike su štampane na Epson mat kanvasu, na printeru sertifikovanom za Epson Digigraphie, Epson Stylus Pro 11880. Štampa uz pomoć ovog printera je trajna i Epson za nju garantuje da će biti istog kvaliteta i posle 200 godina.


